Futbol uniwersytecki tworzy i zaszczepia więcej pasji wśród zawodników, trenerów i zdecydowanie fanów niż jakikolwiek inny sport amerykański. Futbol uniwersytecki to najlepszy sport do naśladowania.

Futbol uniwersytecki to najlepszy sport do naśladowania. Futbol uniwersytecki tworzy i zaszczepia więcej pasji wśród zawodników, trenerów i zdecydowanie fanów niż jakikolwiek inny sport amerykański. Pasja związana z futbolową sobotnią szkołą wyższą jest po prostu na innym poziomie i nie może się równać z żadnym innym sportem w naszym kraju. I chociaż NFL i NBA mają więcej widzów na poziomie krajowym niż futbol studencki, nadal uważam, że futbol uniwersytecki jest najlepszy. Zyskajmy solidną listę, dlaczego futbol uniwersytecki jest lepszy niż NFL lub jakikolwiek inny profesjonalny sport.

Powody, dla których warto mówić kocham

Emocja. Spacer po kampusie uniwersyteckim tydzień przed wielką grą. O tym wszyscy mówią. W powietrzu panuje pewne napięcie – ponieważ każdy fan wie, że włoży tyle własnej energii w sobotnie uroczystości i będzie wspierać zespół bez względu na wszystko.

Rankingi. Spojrzmy prawdzie w oczy. Kiedy Twój zespół zwraca 17 startujących, aw zeszłym roku skończyłeś na 10-2 i wygrałeś dużą miskę – przeszukujesz internet na początku kwietnia w poszukiwaniu niejasnych rankingów przedsezonowych, aby dowiedzieć się, na której stronie internetowej lub w magazynie czasopismo ma ranking najwyższy.

Tradycja. Tradycja jest zaśmiecona w całej piłkarskiej uczelni. Krąży po ulicach, na festynach przedmeczowych, w występach orkiestry marszowej w przerwie, w rytuałach po grze, każda wielka gra rywalizacji przynosi niezliczone tradycje.

Lojalność. Lojalność wobec określonego zespołu może trwać od pokoleń w rodzinie. Na zawsze będę mieć miejsce w sercu na University of Dayton – gdzie spędziłem 4 wspaniałe lata mojego życia. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się daleko, czy przebywasz w swoim rodzinnym mieście – masz głęboko zakorzenioną pasję i opiekę nad swoim zespołem. Bezwzględna lojalność wobec Alma Matter lub tego zespołu, na którym twoja rodzina jest zakorzeniona od pokoleń, nie podlega zmianom i staje się częścią Twojego stylu życia każdej jesieni.

Atmosfera na uczelni. To cholernie wyjątkowe. Zróbmy kilka szybkich skojarzeń – ostry upadek na ogon ponad 110 000 fanów, tradycje marszowych zespołów i wiele innych. To może trwać godzinami – oszczędzę cię.

Żywe maskotki. Niestety Michigan nie może się poszczycić żywym rosomakiem w dniu gry. Jednak w 1927 roku Fielding Yost sprowadził 10 rosomaków z Alaski i wydał dwa z nich w klatkach na duże mecze. Ale wszyscy wiemy, że jest to szkodliwe, dlatego praktyka sprowadzania rosomaków na stadion musiała zostać przerwana już po roku. Praktyka trwa nadal w wielu szkołach w całym kraju – niektóre znaczące maskotki gier to Uga – Georgia Bulldog; Ralphie – bawół Colorado; Bevo – Texas Longhorn; Tygrys – orzeł Auburna; i wreszcie buckeye – to przerażające orzechy, które fani Ohio State noszą na szyi, co wywołuje strach u każdego, kto nawiązuje kontakt wzrokowy z dzikim orzechem. Słyszę, że jeśli zobaczysz bezpańskiego buckeye leżącego na ziemi – najbezpieczniej jest biec w przeciwnym kierunku krzycząc przekleństwa.

Dlaczego kochamy Mrożka

Walk-ons. Jedną z najlepszych historii sezonu piłkarskiego na studiach w 2008 roku był fakt, że Matt Williams, przeciętny student college’u, wyszedł z trybun podczas przerwy i postawił na swoim boisku 30 jardów na boisku. Desperacko potrzebując kickera, personel trenerski Texas Tech spojrzał na gwiazdę przerwy. Matt Williams w swoim debiucie zdobył dziewięć dodatkowych punktów.

Trofeum Heismana. Być może najbardziej szanowana nagroda we wszystkich dyscyplinach sportowych. Każdego roku najlepszy gracz w grze otrzymuje tę nagrodę – nie ma pieniędzy, żadnych darmowych samochodów Artykuły, nic innego, jak tylko wyryte w historii imię.

Kasa kasa kasa! Nie tutaj! Żadnych 23-letnich milionerów z blingingiem w tych zespołach. Ci gracze nie zarabiają ani grosza. Dlatego dla nas, fanów, jest bardziej emocjonalne połączenie z tymi młodymi ludźmi, którzy co tydzień stawiają go na linii z powodu miłości do sportu i ich szkoły.

To tylko niektóre z powodów, dla których uważam, że futbol uniwersytecki może w każdej chwili rzucić wyzwanie innym sportom. Mogę trwać bez końca, bo po prostu uwielbiam futbol uniwersytecki i na zawsze będę kibicował mojej ulubionej drużynie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *